A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Старосалтівська громада
Харківська область, Чугуївський район

Звернення Старосалтівського селищного голови Коновалова Е.П. до мешканців Рубіжненської сільської ради

Дата: 03.04.2017 11:57
Кількість переглядів: 439

Шановні мешканці Рубіжненської громади!

 

        Старосалтівська селищна рада, Шестаківська, Молодівська, Хотімлянська, Гонтарівська, Червоноармійська сільські ради прийняли рішення про об’єднання 7 вересня 2015 року. Фактично почали працювати з квітня 2016 року і на цей час вже   розроблені  та  виконані ряд заходів  щодо соціально-економічного  розвиту  громади:

- як об’єднана громада ми отримуємо субвенцію на розвиток

- розроблено та подано проект фінансування закупівлі техніки для комунального підприємства для покращення якості надання послуг по вивезенню та утилізації сміття та інших послугах до ДФРР (сміттєзбиральна машина, асенізаторська іт.ін.)

- за  рахунок  спонсорських  коштів виконані  роботи  по  благоустрою  сміттєзвалища  в смт Старий  Салтів. Передбачені кошти  в бюджеті  селищної  ради  на  оформлення  документів на це  сміттєзвалище;

 - зроблений ремонт покрівлі будівлі дитячого навчального закладу я/с «Барвінок-100» в смт  Старий  Салтів,  придбано  нові  насоси для свердловин КП «Салтів водоканал».

 Придбаний  та встановлений  новий твердопаливний котел  для опалення  адміністративного приміщення КП «Салтів водоканал». Були виконані  роботи  по благоустрою  кладовища   в смт  Старий Салтів.

Проводиться реконструкція мереж вуличного освітлення  в селі  Молодова, селі Гонтарівка.

- придбаний автомобіль    сміттєвоз на  базі шасі МАЗ, за рахунок  цільової  субвенції з обласного  бюджету.

- З  метою покращення  добробуту населення  громади, для повноцінного  функціонування   закладів  освіти та  культури  Старосалтівської  селищної  ради  в 2016  році   були  реалізовані  п’ять  міні проектів «Разом   в  майбутнє», а саме :

«Тепло і  затишок в «Центрі розвитку громади» - встановлений теплогенератор  СБК в селі Молодова;

«Шлях до  дитячої  радості «Бешкетники» - встановлений  дитячий  майданчик  та сходові  марші  до  Будинку  Культури    в селі Молодова;

На загальну  суму 159761 гривень, з них  за рахунок  обласного бюджету – 79880 гривень,  за рахунок  місцевого  бюджету – 79881 гривень.

«Діти – наші квіти» -  встановлені  пластикові вікна та двері  в дитячому  навчальному  закладі я/с «Зернятко»   в селі  Кирилівка,  на загальну  суму  88294 гривень, з  них – 44147 гривень  -  кошти  з  обласного   бюджету,  39732 гривень виділені кошти місцевого бюджету, 4415 гривень -  інші кошти (надані  спонсорами).

«Турбота  про  людей» - встановлені  пластикові вікна та двері в амбулаторії загальної  практики сімейної  медицини  в селі Кирилівка  на загальну  суму  18248 гривень, з  них – 9124  гривень  -  кошти  з  обласного   бюджету,  8212  гривень виділені кошти  місцевого бюджету,  912 гривень -  інші кошти (надані  спонсорами).

«Погляд в майбутнє» - встановлені  пластикові вікна та двері  в  Гонтарівській  загальноосвітній  школі  в селі Гонтарівка  на загальну  суму  199998  гривень, з  них – 9124  гривень  -  кошти  з  обласного   бюджету,  8212  гривень виділені кошти  місцевого бюджету,  912 гривень -  інші кошти (надані  спонсорами). Здійснена заміна старих вікон та дверей на  енергозберігаючі в Хотімлянській загальноосвітній школі в  селі Хотімля  на суму  215  тисяч гривень.

Здійснений  поточний ремонт доріг  в селі Хотімля по вулиці Польовій  та вулиці Набережній на суму 300 тисяч гривень.

Здійснений  поточний ремонт доріг  в селі Шестакове  по вулицях Шкирівка, Гончарівка на суму 334  тисяч гривень.

Здійснений  поточний ремонт дороги  в селі Кирилівка по вулиці  Шевченка на суму 199  тисяч гривень. 

На  виконання  Програми  соціального і  економічного  розвитку   Хотімлянської  сільської ради для зміцнення  матеріально-технічної  бази  Хотімлянської загальноосвітньої  школи  в селі Хотімля  здійснена заміна старих вікон та дверей на  енергозберігаючі в цій загальноосвітній школі   на суму  215  тисяч гривень за рахунок бюджету  Хотімлянської  сільської  ради, шляхом  передач  трансфертної  угоди Вовчанській  районній  раді.

В 2017 році ми подали 34 проекти в номінаціях:  «Добробут громад»  - 19 проектів,

«Енергоефективність та енергозбереження» - 9 проектів, «Чисте довкілля» - 6.

Старосалтівською селищною радою подана заявка на участь в проекті «Добре» по залученню іноземних інвестицій на розвиток громад.

Також розпочато  ведення переговорів щодо відновлення дороги яка сполучає селище Старий Салтів та село Верхній Салтів. Маємо надію на допомогу в цьому питанні Департаменту культури і туризму ХОДА та особисто Чернова С.І.

- Зареєстрований  відділ  освіти, молоді  і спорту та  сектору  культури  та туризму Старосалтівської селищної  ради. Створений  відділ  державної реєстрації  (речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань).    

Вже сьогодні ми самостійно вирішуємо чим будуть харчуватися наші діти в дитсадках та школах. У порівнянні з районом наші дітки харчуються на 9,95 грн. в день, а у Вовчанську 9,25 грн в день. Контролюємо питання якості харчових продукті в, що завозяться до наших закладів. Маємо змогу швидко реагувати в питанні термінового виділення коштів на непередбачені обставини, наприклад ремонт шкільного автобуса (достатньо однієї сесії селищної ради).

Незважаючи ні на що ми не припинили роботу жодної школи в громаді. Навпаки, розвиток освіти поставлений на перше місце в громаді. Сесією затверджений порядок виплати стипендій учням які стали переможцями обласних олімпіад, таких дітей у нас 6,( з них 1 на весь район переможець МАНу ) та їх вчителям протягом року.

 Доречі наші вчителі отримують на 20% більшу заробітну плату.

У власність громади передані будівлі шкіл, дитсадків. Передані у власність три автобуси які здійснюють перевезення дітей до шкіл, один ще залишається в оренді, але й це питання вирішується. Окрім того плануємо придбати ще один автобус.

Приділяється  велика  увага  розвитку та підтримці  культурних  заходів  на території громади.

Утворений сектор культури та туризму  об’єднав у собі всі заклади культури, що працюють на території селищної ради. За короткий період роботи ми вже маємо участь у двох фестивалях та ще один проведений на базі Старосалтівського будинку культури.  Розроблена програма фінансової підтримки заходів сектору культури та допомога небайдужих підприємців громади (майже всі) дозволяє влаштовувати заходи на високому рівні. Систематично відзначаються грамотами, подяками, цінними подарунками мешканці, діти, які мають  визначні здібності і таланти та беруть активну участь у житті громади.

 В  жовтні  2016  року   Будинок  Культури   в селі  Зарічне  одержав  перше  місце  в області  серед сільських закладів культури.

Виконавчий комітет селищної  ради     регулярно організовує та проводить всі державні  свята   та інші культурно-масові заходи. 

 Як відомо на території Старосалтівської громади дуже багато історичних пам’яток та визначних місць, співпрацюючи з музеєм с. Верхній Салтів є можливість спільно розвиватися у напрямку туризму.

   Які ж саме повноваження ми отримали, як об’єднана громада:

 

– планування розвитку громади та формування бюджету;

– розвиток економіки, підприємництва, залучення інвестицій;

– організація пасажирських перевезень на території громади;

 • адміністративні послуги через центри їх надання

– управління школами й дитсадками;

– управління та організація роботи закладів культури та спорту.

–плануємо прийняття  первинної медичної допомоги;

Об’єднана громада одержує:

–  60% податку на доходи фізичних осіб;

–       державні субвенції (медична, освітня);

–       право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади.

Розглянемо детальніше перелік податкових та неподаткових надходжень:

–       60% ПДФО;

–       25% екологічного податку;

–       5 % акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

–  100% єдиного податку, в тому числі єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка виробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків;

–       100% податку на прибуток підприємств;

–       100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт);

–       плата за надання адміністративних послуг;

–       надходження від орендної плати за користування майном комунальної власності;

–     рентні плати за користування надрами, за спеціальне використання води та водних об’єктів, лісових ресурсів;

–       орендна плата за водні об’єкти.

Тобто коштів вистачає для вирішення питань громади як запланованих так і вирішення форс-мажорних ситуацій.

Допомагає громада і мешканцям які опинилися в скрутних обставинах, чи то поховання близької людини, чи тяжка хвороба – надається матеріальна допомога.

  На території громади для популяризації військової служби на офіційному сайті селищної ради та  дошках оголошень розміщуються матеріали щодо умов військової служби за контрактом.

      В загальноосвітніх навчальних закладах військово - патріотичне виховання здійснюється в рамках вивчення предметів «Захист Вітчизни», «Фізична культура», «Історія України» та інших. Також проводяться різні заходи відповідно до річних планів роботи навчальних закладів, планів виховної роботи, такі як, зустрічі з учасниками бойових дій, ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами-інтернаціоналістами, тематичні виховні години, вечори, тощо.

    На території Старосалтівської громади на обліку перебуває 210 призовників :

 1. Ст. Салтів-    99
 2. Хотімля-       44
 3. Шестакове- 28
 4. Кирилівка-   12
 5. Гонтарівка-  10
 6. Молодова - 17

Згідно розпоряджень військового комісара Вовчанського РВК оповіщено про виклик до РВК  120 призовників шляхом врученні повісток.

На території громади перебуває на обліку  41 учасник АТО, з них :

 1. Ст. Салтів- 18
 2. Хотімля-      9
 3. Гонтарівка -8
 4. Кирилівка - 2
 5. Шестакове- 2
 6. Молодова - 2
 1. Надана матеріальна допомога 23 учасникам АТО на загальну суму   28000 грн., а також надана допомога матері загиблого учасника АТО на суму  – 5000грн.
 2. Надані земельні ділянки учасникам АТО на території громади:
 1. Для будівництва, обслуговування жилого будинку та господарських будівель -17
 2. Для індивідуального дачного будівництва – 2
 3. Для ведення садівництва – 3
 1. Сім’ї учасника АТО Колесник С.О. селищною радою видано ордер на 2-х кімнатну квартиру в смт Старий Салтів вул. Східна,б. 3.
 2. В березні 2017 року дві сім’ї учасників АТО поставлено на квартирний облік з правом першочергового забезпечення житлом.
 3. Виконавчим комітетом при безпосередній участі райвійськкомату на належному рівні проведено поховання двох службовців, які загинули в зоні проведення АТО.

 

Ініціюючи приєднання Рубіжненської громади до Старосалтівської ми маємо на меті покращити не тільки освітню сферу та сферу культури а ще вдосконалити надання медичної допомоги. І саме про це ми в майбутньому запитаємо саме у мешканців, у тих хто безпосере6дньо користується послугами медперсоналу на території ради. Є три напрямки розвитку подійу цьому напрямку:

 • Ми можемо як і зараз перераховувати державну субвенцію до району і наші мешканці будуть отримувати послуги на базі ЦРЛ
 • Можемо обслуговуватись лікарями обласної лікарні
 •  Є також можливість щомісячного виїзду бригад лікарів до сіл громади для обстеження населення на місцях, при цьому ФАПи, амбулаторії (первинна ланка) перейдуть на утримання  селищної ради.

І вирішуватимете це ви – громада.

 

Вже сьогодні уряд вдосконалив і законодавчу базу: це і зміни в податковому кодексі, і зміни в ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад», і зміни в ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,«Про службу в органах місцевого самоврядування».

Ми були перші в Харківській області хто пішов на такий ризик: кардинальні зміни в усьому починаючи від форми обслуговування населення до системи управління громадою. Сказати що було важко – не сказати нічого, але спільними зусиллями ми подолали всі негаразди і дуже важливо й те що реформу підтримують і всіляко сприяють її втіленню керівництво Харківської обласної державної адміністрації та обласної ради та керівництво районної державної адміністрації та районної ради.

 

Дякую за увагу,

Старосалтівський селищний голова Е.П.Коновалов


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь